България е Минифутбол: Емил Ланджев от „Динамо“ (София)

България е Минифутбол: Емил Ланджев от „Динамо“ (София)

Играч на месеца Емил Ланджев

Минифутболът е повече от спорт – той е страст, отборен дух и неизчерпаемата амбиция на хората, които играят със сърце. В поредицата „България е Минифутбол“ ще ви срещнем с футболистите, които вдъхват живот на този динамичен спорт.

От малките терени до големите победи, те ще споделят своите истории, мечти и какво означава за тях да бъдат част от минифутболното семейство на Vambos.

През предстоящото лято Alphawin и Vambos организират Alphawin National Cup 2025. Повече информация можете да откриете тук.

Играчът за м. Ноември Филип Парутев вече разкри малко от живота на един аматьорски футболист тук.

Нека заедно открием какво прави България наистина доминант в минифутбола!

Играч на месеца: Емил Ланджев

През ноември в лигите на Vambos блеснаха нови звезди, а отборът на месеца е „Динамо“ (София) – отбор, който впечатли с постоянство, дух и борбеност. Сред тях ярко се отличава Емил Ланджев, носител на титлата „Играч на месеца“.

Здравей, представи се с няколко думи. Откъде си и с какво се занимаваш в свободното си време?

Здравейте, казвам се Емил. На 25 години съм, родом от град Панагюрище. От 6-7 години съм в София, тук уча и работя, студент съм в НСА със специалност “Треньор по Футбол”, а също и това работя – треньор съм.

Как се запали по футбола? Кой е любимият ти отбор – български и международен? Обичаш ли да ходиш на мачове?

Всичко тръгна когато бях на 6-7-годишна възраст и тръгнах на лека атлетика с брат ми, но той забеляза как се радвам на футболистите, докато тренират и просто се прибрахме един ден вкъщи и каза на нашите да ме запишат на футбол.
Моят любим клуб е Челси. От българското първенство не подкрепям никого. Обичам да ходя на мачове, най-големият ми спомен ще остане, когато посетих Камп Ноу.

Твоят отбор е „Отбор на месеца“! Какво означава това за теб и отбора?

Това беше изненада за нас. Аз се радвам, че отборът върви добре. Първите мачове от сезона до декември месец, когато бяхме избрани за “Отбор на месеца”, отборът ни много вдигна нивото, което ме радва както мен, така и всички в отбора. Чувстваме се страхотно.

Кой момент от месеца няма да забравите – мач, случка или гол?

Всеки мач, случка или гол носи своята красота, емоция и няма точен момент. Всеки един миг с този отбор е специален!

Как се мотивирате да давате най-доброто от себе си, когато играете във Vambos? Имате ли някакви специални ритуали или традиции?

Имаме обща група на отбора, където успяваме да се мотивираме всички заедно и да гоним целта във всеки мач, а именно – ПОБЕДАТА.

Как се събрахте като отбор? Разкажи историята за създаването и името му.

Динамо (София) през годините мина през много промени в състава, но сегашният е най-добър. Когато тръгнахме да правим този отбор, бяхме само колеги от работа. Аз исках името да носи динамика, затова избрах името „Динамо“.

Колко често играете и какво обикновено правите след мачовете? Събирате ли се?

Доста често играем, дори и извън Вамбос се събираме за футбол. За по бира – не, тъй като е късно след мач и всички сме на работа.

Кой е най-забавният в отбора?

Може би аз. Човек с хумор съм по принцип и смело мога да кажа, че съм аз.

Имате ли съперник, срещу който мачовете протичат по-емоционално?

Не, или поне не се сещам.

Какви са плановете ви за бъдещето? Имате ли амбиции за развитие или предпочитате просто да играете за удоволствие?

На този етап не е коментирано това, за момента сме се фокусирали изцяло върху Вамбос.

Разкажи нещо, свързано с „Динамо“. Нещо, с което ти свързваш отбора,
уикендите, мачовете… Може да е всичко – емоция, история, усещане,
случка, фаул с картон или незабравим гол. Изборът е твой.

Незабравим е първият сезон за нас в турнирите на Vambos. В този сезон ни е и единствената спечелена купа до този момент. Тогава успях да стана голмайстор на Лигата и да помогна на отбора да завърши в топ 3. 

Може би това е най- емоционалният момент за мен и отбора.

Минифутбол отбор Vambos

Подобни Публикации